Oktawia Bogulska – Perfekcyjna Pani Domu. Dosłownie, bo nasze gabinety są dla niej drugim domem. Choć ona sama tylko wie, czy aby nie pierwszym 🙂 Typowy przykład uzależnienia od miłości. Miłości do pracy 🙂 Uczucie to przelewa na swoich pacjentów, dla których przyjeżdża nawet w trakcie swojego urlopu. Tak, zdecydowanie pracoholiczka ale przede wszystkim fizjoterapeutka, wiedząca jak ważna jest systematyczność procesu rehabilitacji.

Nazywana też kierowniczką – nie tylko przez przysklepowych dżentelmentów proszących o poratowanie złotóweczką, ale przez zespół, za który jest odpowiedzialna. Dzięki swojej stanowczości i strategicznemu myśleniu – potrafi zorganizować i zaplanować pracę całej załogi.

Posiada umiejętności czarodziejskie – dobę potrafi rozciągnąć niczym gumę na siłowni. Jeśli nie ma jej w pracy lub w domu – jest właśnie na siłowni. Dba tam nie tylko o własne ciało, ale i umysł. Ten ostatni, pielęgnuje także czytając książki – w nich potrafi utonąć na wiele godzin. Zwłaszcza, kiedy na wytrenowanych nogach układa się jej ukochany pupil, Rasputin. York. Ale nie Nowy. Nieco niestandardowy rozmiar Yorka nie dziwi – włochate ciałko mieści mnóstwo włochatej miłości….

Nie sposób wymienić wszelkich zalet naszej Kierowniczki, dlatego zakończymy to rymowanką:

Bolą plecy? Noga? Ręka?
Jest to już dla Ciebie męka?
Zadzwoń pilnie do Oktawii,
Znajdzie termin i naprawi…..